Žingsnis po žingsnio vadovas

Muilo gaminimas iš muilo bazės yra neįtikėtinai paprastas, greitas ir saugus procesas, kurį gali atlikti net vaikas. Be to, vaikai mėgsta gaminti muilą iš muilo bazės, nes rezultatas (pagamintas muilas) yra ryškus, gražus ir gali būti naudojamas iš karto!

Tačiau ši įdomi veikla skirta ne tik vaikams! Muilo gaminimas iš muilo bazės tai plati erdvė kūrybiškumui!

Kaip pasigaminti rankų darbo muilą iš muilo bazės? Labai paprasta!

1. Pasirinkite muilo bazę – skaidrią arba baltą. Jei gaminate skaidrius muilus su žolelėmis, kitokios spalvos muilo gabalėliais, blizgučiais ar perlamutriniais pigmentais (žėručiais), pasirinkite skaidrią arba gintarinę muilo bazę. Neskaidriems muilams rinkitės baltą arba su sviestmedžių aliejumi muilo bazę.

2. Supjaustykite su peiliu muilo bazę kubeliais.

3. Lydykite muilo bazę mikrobangų krosnelėje 10-15 sekundžių intervalais arba vandens vonelėje, kol muilo bazė visiškai ištirps, neleisdamas užvirti.

4. Jei norite, kad muilo poveikis odai būtų švelnesnis į lydytą bazę galite įpilti bazinio aliejaus (pavyzdžiui, avokadų aliejaus ar kito, ne daugiau kaip pusės šaukštelio 100 gramų bazės arba 1–3%). Muilo bazėje su sviestmedžių aliejumi yra 3% aliejaus, todėl naudodami šią bazę nereikia pilti bazinių aliejų.

5. Įpilkite dažiklį (pora lašų) ir kvapiklį 1-3% arba iki 10-30 lašų į 100 gramų bazės arba natūralaus eterinio aliejaus. Eterinių aliejų reikia pilti daugiau nei kvapiklių (iki 5% arba arbatinį šaukštelį į 100 gramų bazės), nes juose nėra fiksuojančių ir kvapą stiprinančių medžiagų. Ruošdami skaidrius muilus, rinkitės vandenyje tirpius dažus, kad bazė netektų skaidrumo. Skaidriame muile nuostabiai atrodo žėručiai bei blizgučiai. Neskaidriems muilams galima naudoti bet kokius dažus ir pigmentus. Žėručiai ir blizgučiai baltoje bazėje atrodo ne taip įspūdingai.

6. Ištirpusią bazę supilkite į muilo formelęs. Jei į formą pilate kelių skirtingų spalvų sluoksnių muilą arba naudojate daugiaspalvius įdėklus iš kito muilo gabalėlių, rekomenduojame naudoti skystus pigmentus ir žėručius, nes vandenyje tirpių dažiklių spalva laikui bėgant (savaitę ar ilgiau) migruoja į gretimą sluoksnį, sudarydamas neryškią ribą tarp sluoksnių. Jei, pagal kūrybinę idėją, nenorite, kad muilo spalvoti sluoksniai susimaišytų, naudokite pigmentus.

7. Kai tik muilas visiškai sukietėja (1-2 valandos), išimkite jį iš formos ir iš karto galite jį naudoti!

Krepšelis
Uždaryti Patikusios prekės
Kategorijos